Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj Email
środa, 02 września 2009 22:37

6 lutego 2012 r.

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Dnia 27 stycznia 2012 roku tuż po Koncercie Noworocznym odbył się finał akcji „Wszystkie kolory świata”. Akcja była projektem edukacyjnym UNICEF. W ramach akcji uczniowie przygotowali specjalne charytatywne laleczki - stały się symbolem pomocy, której chcieli udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia ze swoim imieniem i miejscem, z którego pochodzi. Cechy te zostały nadane im przez dzieci, które przystępując do pracy zadecydowały, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka, jaki ma mieć kolor skóry i jak ma być ubrana. W akcję zaangażowali się również rodzice i opiekunowie dzieci. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstały małe szmaciane dzieła sztuki.

Każdy dorosły mógł zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci ze Sierra Leone. Darowizna w kwocie 10 zł pozwala na uratowanie jednego dziecka i zaszczepienie go na najpoważniejsze choroby wieku dziecięcego.

Blisko 60 laleczek znalazło swoich opiekunów, a nasza szkoła zebrała 1080 zł, które zostaną przekazane0 na konto organizacji UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

Zmieniony: środa, 01 sierpnia 2012 10:29