17października 2017

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Do 8 listopada głosujemy na ulubionego nauczyciela. Szukamy wyjątkowych pedagogów z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentuje Pani Anna Dziadek.


17października 2017

NOWI CZYTELNICY W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W październiku do grona czytelników dołączyli uczniowie klas pierwszych.

Podczas zajęć w bibliotece szkolnej dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru w czytelni i wypożyczalni -  uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, ucząc się prawidłowego wypożyczania i zwracania książek.


6 października 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ U ŚMIECHU

Uczniowie I-III rozpoczęli całoroczną akcję, mającą na celu wyłonienie Super Klasy. Będą brać udział w konkursach, zawodach, uroczystościach i różnego rodzaju przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych. Dzisiaj odbyła się pierwsza akcja - uczniowie, z okazji Światowego Dnia Uśmiechu,  przygotowali uśmiechnięte buzie i ozdobili nimi gigantyczny plakat.


28 września 2017

PASOWANIE NA UCZNIA

W czwartek, 28 września 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

 

więcej


25 września 2017

NARODOWE CZYTANIE 2017

W naszej szkole po raz szósty odbyła się edycja Narodowego Czytania. Uczniowie z klasy 7e-Wiktoria Zając, Natalia Klita, Zuzanna Smolarczyk, Kacper Żełabowski, Dawid Baran, Liwia Petelicka, Zuzanna Zakrzewska, Artur Frączek, Antoni Kruszyński, Mateusz Kukulski w niezwykle sugestywny sposób odczytali uczniom z klas siódmych zawiłości między  krakowską inteligencją a chłopami, weszli w role bohaterów bawiących się na weselu i  wypowiadających swe kwestie w akcie I. Po lekturze  uczniowie wykonywali formy plastyczne, wianki oraz wycinanki, które staną się elementem dekoracyjnym klas.

Opiekę merytoryczną w tegorocznym Narodowym Czytaniu sprawowała nauczycielka języka polskiego Pani Beata Czechowska – Siudak.

 

więcej


18 września 2017 r.

NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA SZKOŁA W BYTOMIU

W dniu 18 wrzesnia odbyło się uroczyste  wreczenie nagród w rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę w Bytomiu.

 

więcej

 


17 września 2017 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2017

"Sprzątanie Świata - Polska 2017" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.

 

więcej


12 września 2017r.

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA DLA NASZEGO UCZNIA

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Daniel Nowak, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

 

więce


4 września 2017 r.

POWITANIE NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04 września 2017r.

Klasy 1 godz. 9.30 w auli szkoły

Klasy 2-4 oraz 6-7  godz.9.30 w salach lekcyjnych

Klasy 5 oraz klasa 7e godz.9.00 w salach lekcyjnych


Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego – poniedziałek (04.09.2017r.) godz.8.00 w kościele NSPJ ul. Pułaskiego 9 w Bytomiu


30 sierpnia 2017 r.

NOWY ROK SZKOLNY Z HARCERZAMI

Harcerska Drużyna Wodna im. hm Joachima Barona

Rozpoczynamy Nowy Rok Harcerski

 

więcej


22 czerwca 2017 r.

GRA MIEJSKA

URZĄD MIEJSKI OD PODSZEWKI

19 czerwca w gmachu Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, odbyła się gra miejska ,, Urząd Miejski od podszewki”. W grze miejskiej wzięła udział grupa projektowa ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej -Młody Obywatel- ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci i młodzież z Ukrainy przebywająca w tym czasie w Bytomiu w ramach programu Lato z Polską. Powstało 8 zespołów od 3-4 osób. Miejscem startu gry była sala sesyjna Urzędu Miejskiego...

więcej


22 czerwca 2017 r.

OPIEKUJEMY SIĘ
GROBAMI OSÓB ZASŁUŻONYCH DLA MIASTA BYTOMIA
I ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI

20 czerwca w Biurze Promocji Miasta Bytomia odbyło się podsumowanie całorocznej opieki nad grobami osób zasłużonych dla miasta Bytomia i zabytkowymi nagrobkami. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

więcej


18 czerwca 2017 r.

PRAWA PACJENTA – A CO TO TAKIEGO?

W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych prowadzonnych przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta pt „Prawa Pacjenta – a co to takiego?” w ramach których uczniowie szkoły poznali podstawowe prawa jakie przysługują małym pacjentom podczas wizyty w przychodni oraz pobyty w szpitalu.

dyplom


18 czerwca 2017 r.

PIERWSZE OZNAKI WIOSNY

12 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Pierwsze oznaki wiosny”, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów fotografią oraz walorami otaczającej nas przyrody. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą kreatywnością.

więcej3 czerwca 2017 r.

KAMIENIE PAMIĘCI - ŻYCIE ZA ŻYCIE
OGÓLNOPOLSKA PREZENTACJA PROJEKTU

25 i 26 maja odbyła się w Rzeszowie kolejna edycja projektu edukacyjnego IPN „Kamienie Pamięci”, tym razem nosząca tytuł „Życie za Życie” i traktująca o ludziach, dziś zapomnianych, którzy w czasie wojny bezinteresownie pomagali ludności żydowskiej przetrwać Zagładę. Organizatorem tegorocznej odsłony projektu był Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

więcej


2 czerwca 2017 r.

LISTY DO ZIEMI

Z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w pisaniu listów do Ziemi. Głównym elementem akcji jest pisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane są do dorosłych. Listy piszą dzieci i młodzież, na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymujemy od fundacji Arka.

Dziękujemy za zaangażowanie
nauczyciele przyrody

więcej


30 maja 2017 r.

CERTYFIKAT
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Rok szkolny 2016/2017 został przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską ogłoszony ROKIEM WOLONTARIATU. Z tej okazji nasza szkoła zgłosiła się do Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolny Klub Wolontariatu”. Przystępując do konkursu, musieliśmy zrealizować zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu było uzyskanie co najmniej 80% punktów.

więcej


30 maja 2017 r.

I ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
BYTOMSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

24 maja, w ramach obchodów 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu odbył się I Zlot Samorządów Uczniowskich Bytomskich Szkół Podstawowych pod hasłem: „Miej serce i patrzaj w serce”. W zlocie uczestniczyli przedstawiciele samorządów uczniowskich wraz z opiekunami z 15 bytomskich szkół podstawowych.

więcej


29 maja 2017 r.

MAŁY RATOWNIK

10 maja 2017 uczniowie klasy 6e wzięli udział w konkursie organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża Bytomiu – „Promocja Zdrowego Stylu Życia – Mały Ratownik”. Mateusz Kukulski oraz Natalia Klita odpowiadali na pytania związane z tematyką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promocją zdrowego stylu życia oraz prezentowali podstawową wiedzę o Polskim Czerwonym Krzyżu.

Aneta Mazur
opiekun SK PCK

Natalia Klita oraz Mateusz Kukulski


28 maja 2017 r.

ADVENTURE OF MY LIFE

W kwietniu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 21 w Bytomiu VI edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Adventure of my life”. Na konkurs wpłynęły prace wykonane przez uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Bytomiu. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat „Przygoda mojego życia”. Uczniowie naszej szkoły też wzięli udział w konkursie i odnieśli spory sukces. Oto nagrodzeni uczniowie:

  • II miejsce Zuzanna Stępień Szkoła Podstawowa nr 51
  • III miejsce Piotr Zygmunt Szkoła Podstawowa nr 51
  • Wyróżnienie Pola Schneider Szkoła Podstawowa nr 51

Gratulujemy


24 maja 2017 r.

DZIEŃ STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka pan Daniel Kukulski, tata Zuzi, odwiedził naszą klasę i opowiedział nam o swojej pracy. Lekcję rozpoczął od przypomnienia telefonów alarmowych i od wyjaśnienia jak postępować w razie wypadku. Pokazał nam strój Strażaka, który dzieci mogły przymierzyć. Wyjaśnił na czym polega jego praca. Dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

więcej


20 maja 2017 r.

OBÓZ ŻEGLARSKI

2 Harcerska Drużyna Wodna zaprasza na obóz żeglarski, który obędzie się w Gąskach koło Olecka w terminie  1 - 15 lipca 2017 r.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do dh Jagny Świętochowskiej


12 maja 2017 r.

MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY
GODŁO, BARWY I HYMN W HISTORII POLSKI

10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im, prof. Władysława Studenckiego odbył się Miejski Konkurs Historyczny ,,Godło, barwy i hymn w historii Polski”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Bytomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia, Senatora RP Andrzeja Misiołka i Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. W konkursie rywalizowało 11 zespołów z bytomskich szkół podstawowych

więcej


8 maja 2017 r.

PARADA SCHUMANA - CHCEMY EUROPY

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego możliwe było zorganizowanie wyjazdu dla uczniów bytomskich szkół do Warszawy na Paradę Schumana w ramach Polskich Spotkań Europejskich 2017. Przez centrum Warszawy 6 maja przeszła Parada Schumana z hasłem Chcemy Europy! Uczestnicy zamanifestowali swoje poparcie dla idei integracji europejskiej i dla aktywnej roli Polski w silnej Unii Europejskiej.

więcej


6 maja 2017 r.

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2 maja obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto mające na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi a także przypomnienie najważniejszych momentów w historii naszej ojczyzny. Obchodzone jest od 2004r. Święto Flagi Państwowej ma nam przybliżyć nie tylko wiedzę o symbolach narodowych, ale także polskiej tożsamości.

więcej


28 kwietnia 2017 r.

KAMIENIE PAMIĘCI - ŻYCIE ZA ŻYCIE

Ideą projektu jest upamiętnienie osób, zwykłych ludzi, którzy dzięki swojej heroicznej postawie i działalności zasłużyli na szczególne miejsce w historii naszego kraju. Przedstawiamy bohaterów, dla których nieobojętny był los drugiego człowieka, którzy mimo zagrożenia i strachu, ratowali w czasie niemieckiej okupacji ludność żydowską, nierzadko stawiając na szali własne życie. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest Polakom ratującym Żydów w czasie Holocaustu.

więcej


25 kwietnia 2017 r.

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

Tegoroczny Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki odbywał się pod hasłem „Z książką mi do twarzy”.

W ramach festiwalu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 zorganizowano konkurs literacki „Ty jesteś moją inspiracją”. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybranego bohatera literackiego. Naszą szkołę reprezentowała Julia Rosiak z klasy IIe oraz Bartosz Wąsiński z klasy IIb.

więcej


25 kwietnia 2017 r.

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

12 kwietnia uczniowie klas drugich wprowadzili nas w nastrój Świąt Wielkanocnych. Pod okiem wychowawców przygotowali historię biblijną od stworzenia świata do dnia Zmartwychwstania Pańskiego.

20 kwietnia występ zobaczyły dzieci z przedszkola nr 59 oraz rodzice wystepujących uczniów.

więcej


11 kwietnia 2017 r.

ŚWIĄTECZNY KOSZYK DLA POLAKÓW NA KRESACH

Każdego roku odpowiadamy na organizowane akcje charytatywne. Nasza społeczność szkolna nie pozostaje obojętna na potrzeby innych. W marcu przeprowadziliśmy Akcję Wielkanocnej Pomocy "Świąteczny koszyk dla Polaków na Kresach". Organizatorem Akcji był Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach we współpracy z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego, Bytomską Radą Seniorów oraz Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu.

więcej


10 kwietnia 2017 r.

AKCJA CHARYTATYWNA
»MLEKO DLA ALEPPO«

Wojna w Syrii trwa już 6 lat. Sytuacja milionów ludzi w tym kraju jest dramatyczna. Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Polska Akcja Humanitarna codziennie pomagają potrzebującym zapewniając im wodę pitną, jedzenie. Organizują również pomoc dla osób ewakuowanych z Aleppo.

więcej

źródło: Pomoc Kościołowi w Potrzebie


7 kwietnia 2017 r.

VIII HARCERSKI FESTIWAL KULTURY I MARYNISTYKI

18 marca w Bytomskim Centrum Kultury odbył się VIII Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki.

Na festiwalu 2 Harcerska Drużyna Wodna zajęła 3 miejsce w kategorii zuchy, a absolwentka szkoły Zosia Świętochowska zdobyła 3 nagrodę w kategorii solistów.

więcej


4 kwietnia 2017 r.

BYTOM I JEGO ZAKĄTKI

Laura Szydłowska uczennica kasy Vc zajęła pierwsze miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Bytom i jego zakątki” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Gratulujemy
Krzysf Freis

Laura Sydłowska, dyplom.


2 kwietnia 2017 r.

MISTRZYNIE BADMINTONA

27 marca odbyły się Mistrzostwa Bytomia szkół podstawowych w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Balicka, Liwia Petelicka i Zuzanna Zakrzewska oraz chłopcy Kamil Kruszko i Mikołaj Kojder. Nasze zawodniczki nie dały najmniejszych szans rywalkom z innych szkół i zajęły I miejsce. Chłopcy pomimo ambitnej postawy zajęli miejsca poza podium.

Gratulujemy
Marcin Kania

Mistrzynie Bytomia, nasza drużyna.


21 marca 2017 r.

MATH MASTER

13 marca uczniowie naszej szkoły: Amelia Ambroży, Natalia Balicka, Artur Frączek, Adam Jurek, Mateusz Kukulski i Kamila Polak, brali udział w powiatowym konkursie Math Master, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 w Bytomiu. Podczas tego nietypowego konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, ale także znajomością języka angielskiego, bowiem treści zadań były podane w tym języku.

Uczennice klasy 6d, Amelia Ambroży i Kamila Polak, zajęły I miejsce.

Gratulujemy


20 marca 2017 r.

XV WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W Pałacu Młodzieży w Katowicach, 15 lutego odbyły się eliminacje do XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

więcej


10 marca 2017 r.

KIERMASZ KSIĄŻEK

8 i 9 marca w bibliotece szkolnej odbywał się kiermasz książek. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Szczególne podziękowania kierujemy do uczennic klas piątych, które włączyły się w organizację kiermaszu.

Foto


7 marca 2017 r.

III SESJA POPULARNONAUKOWA ,, PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

II Miejski Konkurs Wiedzy, III Miejski Konkurs Literacki i Plastyczny oraz I Miejski konkurs Multimedialny ,, Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci”

W dniu 28.02.2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona ,, Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”.

więcej


3 marca 2017 r.

PINOKIO - KONKURS

1 marca odbył się konkurs literacko - plastyczny ze znajomości treści powieści Carlo Collodi Pinokio.

więcej


24 lutego 2017 r.

RECITATION COMPETITION

Uczniowie bytomskich szkół podstawowych wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu. Zadaniem uczestników było nagranie filmu z prezentacją jednego dowolnego wiersza w języku angielskim.

więcej


17 lutego 2017 r.

WALENTYNKOWA POCZTA

14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową dla uczniów wszystkich klas. W tym dniu uczniowie mogli obdarować się sympatycznymi życzeniami. Listy roznosiły Zuzanna Osińska, Natalia Balicka, Liwia Petelicka i Emilia Malicka, opiekę nad organizacją poczty sprawowali p. Kaja Palik, p. Edyta Stępień, p. Ewa Jedlińska oraz p. Adam Dębała.

Walentynkowa poczta


11 lutego 2017 r.

III SESJA POPULARNONAUKOWA
PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEFF w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizują w dniu 28 lutego III sesję popularnonaukową „Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych” oraz Miejskie Konkursy dla uczniów bytomskich szkół.

Regulamin konkursu - plik DOC


11 lutego 2017 r.

MALTA I JOANNICI
WYSPA I JEJ KAWALEROWIE

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu zaprasza na VII Bal Karnawałowy dla Szkolnych Klubów Europejskich ,, Malta i Joannici - wyspa i jej kawalerowie”

Projekt - plik DOC


10 lutego 2017 r.

CZY ZNASZ BAJKI CHARLES'A PERRAULTA?

Konkurs literacki dla klas drugich i trzecich pod hasłem Czy znasz bajki Charles'a Perraulta? odbył się 8 lutego w auli naszej szkoły. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością treści czterech bajek: Kota w butach, Kopciuszka, Śpiącej Królewny i Czerwonego Kapturka.

więcej


7 lutego 2017 r.

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w jeździe szybkiej na lodzie. Naszą szkołę reprezentowali, w kategorii dziewcząt: Lena Zięba, Maja Węglowska, Aleksandra Zając, w kategorii chłopców: Kamil Kruszko, Marek Węglowski i Mateusz Fras

więcej


3 lutego 2017 r.

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

1 lutego odbył się konkurs ze znajomości treści powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie okładki książki oraz rozwiązanie testu. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco...

więcej


2 lutego 2017 r.

IMAGINE SIENKIEWICZ

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Sylwii Cyptor i Aleksandry Sarkowicz, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym "Imagine Sienkiewicz", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Bielsku Białej. Uczestnicy konkursu zaprojektowali plakaty będące ilustracją opowiadania, noweli lub powieści Henryka Sienkiewicza i opatrzyli je tytułem w języku angielskim. W książece elektronicznej można oglądnąć najlepsze pracenadesłane na konkurs. Nasza uczennica Amelia Ambroży zdobyła drugą nagrodę za plakat "Quo Vadis", a Jagoda Anders zdobyła wyróżnienie za plakat "The Deluge".

Gratulujemy zwycięzcom
Sylwia Cyptor i Aleksandra Sarkowicz


2 lutego 2017 r.

JESTEM MĄDRY, DZIELNY I AKTYWNY

W grudniu odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Jestem mądry, dzielny i aktywny”. Uczniowie od maja ubiegłego roku uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, których celem było promowanie wzorców zdrowego trybu życia, wykształcenie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego.

więcej


12 stycznia 2017 r.

THE CHRISTMAS SHOW

Pewnego zimowego popołudnia w auli szkolnej pojawiły się elfy, renifery, śnieżynki i rozpoczęły wyjątkowe zimowe widowisko.

The Christmas Show miało miejsce 5 stycznia – uczniowie starsi i młodsi zaprezentowali wiersze , wierszyki, piosenki i rymowanki o tematyce bożonarodzeniowej. W nastrojowej atmosferze, wśród blasku świec uczniowie ...

więcej22 grudnia 2016 r.

KONKURSY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIGO

W i semestrze roku szkolnego 2016/2017 Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy plastyczne:

  • “Mój ulubiony bohater literacki”,
  • “Najpiękniejsza kartka świąteczna”.

Przedwczoraj w auli naszej szkoły odbył się apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatów konkursów.

więcej


22 grudnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ OPŁATKIEM Z SENIORAMI NA KRESACH

Droga do serca jest różna.
Wiedzie przez miłość, wsparcie,
dobre słowo, miły gest

W ramach świątecznej pomocy dla Polaków na Kresach zorganizowaliśmy w szkole akcję we współpracy z Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia Wspólnota Polska z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

więcej


21 grudnia 2016 r.

KONKURS LITERACKI
W PUSTYNI I W PUSZCZY

W kończącym się roku 2016 obchodzimy setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza - wybitnego polskiego pisarza i publicysty, laureata literackiej Nagrody Nobla. W dorobku pisarza znalazła się powieść dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”. Wielu z Was czytało tą książkę lub oglądało film, będący jej ekranizacją. Uczniowie klas szóstych mieli okazję wykazać się znajomością treści powieści...

więcej


21 grudnia 2016 r.

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Szkolny Klub Wolontariatu oraz uczniowie klasy 5a zorganizowali akcję Zróbmy Pokój w ramach Kampanii PAH Niosę Pomoc. W tym roku chcemy przyjść z pomocą dzieciom, które cierpią z powodu wojny. Polska Akcja Humanitarna organizuje w tych krajach takie miejsca w których będą mogły dzieci poczuć się bezpiecznie i zapomnieć o konflikcie wokół nich. Nie pozostajemy obojętni na niedolę innych – pomagamy!

więcej


20 grudnia 2016 r.

TENIS STOŁOWY

Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowałyt: Natalia Balicka, Liwia Petelicka i Kinga Płaczek. Dziewczęta zajęły III miejsce.

więcej


15 grudnia 2016 r.

MALI CZYTELNICY

Nasi uczniowie bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną. Po podsumowaniu stanu czytelnictwa okazało się, że w liczbie wypożyczeń przoduje klasa 2d. W nagrodę uczniowie klasy 2d obejrzeli film w kinie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu.

więcej


14 grudnia 2016 r.

WIRTUALNY FESTIWAL HISTORII NAJNOWSZEJ

7 grudnia braliśmy udział w ogólnopolskim internetowym „Festiwalu Historii Najnowszej”. Tematyka Festiwalu obejmowała okres od 1939 roku do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem historii PRL. Była to okazja do spotkania z obliczem historii Polski i Europy po II wojnie światowej poprzez gry i ćwiczenia wykorzystujące archiwalne fotografie, nagrania oraz źródła historyczne.

więcej


12 grudnia 2016 r.

GOŚCIE Z ŻYTOMIERZA

7 grudnia grupa dzieci i młodzieży z Żytomierza wystąpiła w naszej szkole. Zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Gości powitała pani Dyrektor Beata Hucz-Pszon. Pani Wiktoria Laskowska-Szczur- prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie przybliżyła historię oraz najważniejsze wydarzenia patriotyczne Polaków w Żytomierzu.

więcej


12 grudnia 2016 r.

PRACOWITY OKRES JUDOKÓW Z KLASY 4D

Dla większości uczniów pierwsze zawody w ich karierze sportowej odbyły się dnia 26-go listopada w miechowickiej Szkole Podstawowej nr 33. Debiutanci pokazali się z bardzo dobrej strony. Pomimo stresu związanego z pierwszym startem turniejowym potrafili zaprezentować umiejętności wyuczone w dotychczasowym treningu pokonując często bardziej doświadczonych przeciwników.

więcej


6 grudnia 2016 r.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Choinka wykonana przez uczniów naszej szkoły bierze udział w konkursie zorganizowanym przez M1 w Bytomiu. Drodzy Rodzice i Przyjaciele możecie pomóc w zdobyciu atrakcyjnych nagród dla naszej szkoły. Wystarczy codziennie osobiście wrzucić los do urny znajdującej się w pasażu M1. Głosowanie trwa do 19 grudnia.

nasza choinka
zasady głosowania


4 grudnia 2016 r.

BYTOMSKIE SPOTKANIA EUROPEJSKIE

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5, w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich odbyła się debata o tolerancji. Spotkanie uczniów bytomskich szkół zorganizowane zostało w związku z obchodzonym w listopadzie Międzynarodowym Dniem Tolerancji oraz przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

więcej


 

29 listopada 2016 r.

więcej


29 listopada 2016 r.

NOC Z ANDERSENEM

25 listopada wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów klas III-ich - „Noc z Andersenem”. Uczniowie mieli zapewniony wieczór pełen atrakcji. Musieli wcześniej przeczytać 5 wybranych baśni oraz być obowiązkowo przebrani za jedną z baśniowych postaci Jana Christiana Andersena.

więcej


28 listopada 2016 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W szkole odbyło się wielkie liczenie misiów.

Akcję liczenia misiów poprzedziło w szkole inne ważne wydarzenie – zbiórka pluszaków i materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych szpitali dziecięcych. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji.

więcej
źródło: Fundacja Mam Marzenie


22 listopada 2016 r.

RAZEM DLA POKOJU
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Od 14-20 listopada w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zostały przeprowadzone dwie lekcje w klasie 6e o pomocy humanitarnej oraz jak mądrze pomagać? Scenariusze lekcji opracowane przez p. Annę Dziadek we współpracy z Polską akcją Humanitarną w ramach projektu „Link z Globalnym Południem”.

więcej


21 listopada 2016 r.

PIĘKNO KRAJOBRAZU POLSKIEJ ZIEMI OJCZYSTEJ

Miłość do kraju ojczystego w plastyczny sposób wyrazili uczniowie naszej szkoły poprzez udział w konkursie plastycznym pt "Piękno krajobrazu polskiej ziemi ojczystej" w IV Miejskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu.

więcej


20 listopada 2016 r.

SIENKIEWICZ ZNANY I LUBIANY

W związku z ustanowionym przez Sejm RP roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza zorganizowany został Miejski Konkurs Czytelniczy pt „Sienkiewicz znany i lubiany”, w którym wzięli udział uczniowie Mateusz Kukulski z klasy VI e i Oliwia Kożuch z klasy VI f.

więcej


18 listopada 2016 r.

PROJEKT KROKUS

W ramach Projektu Krokus uczniowie kl. 5a i 6d zasadzili w listopadzie cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Realizujemy projekt we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja, które jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.

więcej


18 listopada 2016 r.

DOBRY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

Jakub Baran zdobył 7 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Bytomia. Na tych samych zawodach, 3 miejsce zajął Karim Qaddourah. Walki eliminacyjne w wykonaniu Karima były bezbłędne, jednak chwila nieuwagi w walce półfinałowej spowodowała, że musiał uznać wyższość przeciwnika. W walce o 3 miejsce nie dał już żadnych szans swojemu rywalowi zdobywając brąz na tym turnieju.

Wielkim sukcesem zakończyły się zawody w Rybniku, które zgromadziły dzieci nie tylko z Polski ale też z Czech. Na odbywającym się tam 29 października Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci z okazji Światowego Dnia Judo. Karim sięgnął po złoto w pięknym stylu, pokonując przeciwników przed czasem.

Gratulujemy! Łukasz Golus


14 listopada 2016 r.

KIERMASZ KSIĄŻEK

4 listopada w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książek. W ofercie oprócz literatury dziecięcej znalazły się kolorowanki, komiksy, książki edukacyjne, kulinarne i poradniki.

Kiermasz zorganizowaliśmy we współpracy z Księgarnią i Hutrownią Taniej Książki w Tuliszkowie, która przesłała naszej szkole specjalne zaświadczenie o propagowaniu czytelnictwa. Wydarzenie cieszyło się dużem zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

więcej


13 listopada 2016 r.

MAM MARZENIE

Gdy marzenia się spełniają
to choroby gdzieś znikają...
...choć na chwilę

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizujemy zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju.

więcej
źródło: Fundacja Mam Marzenie


13 listopada 2016 r.

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada poczet sztandarowy, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Święto Niepodległości jest czasem refleksji nad bohaterską walką Polaków o wolność i niepodległość.

więcej


13 listopada 2016 r.

MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Nasza szkoła włączyła się w IV edycję akcji Mamy Niepodległą! Jest to flagowa akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku...

więcej

Logo akcji
źródło: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku


12 listopada 2016 r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO

7 listopada odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą”.

sprawozdanie z konkursu


11 listopada 2016 r.

 

Nie zginie Polska, nie zginie!

Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale.

Dla was, dla nas i dla całej ludzkości.

Ignacy Jan Paderewski


 

10 listopada 2016 r.

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


10 listopada 2016 r.

KONKURS PRZYRODNICZY

Jagoda Anders zdobyła 3 miejsce w międzywojewodzkim konkursie przyrodniczym Piękno Nadleśnictwa Rudziniec - Zasoby Wodne. Konkurs dla klas 4-6 zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie we współpracy z Nadlesnictwem Rudziniec.

Serdecznie gratulujemy
Iwona Święcicka


5 listopada 2016 r.

XXII KONKURS WIEDZY BIBLINEJ

30 października odbył się etap szkolny XXII Konkursu wiedzy Biblijnej według Ewangelii św. Mateusza „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Celem konkursu jest poznanie Ewangelii św. Mateusza oraz ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina.

sprawozdanie z konkursu


 

4 listopada 2016 r.

regulamin konkursu - plik pdf


3 listopada 2016 r.

PODARUJ ZNICZ NA KRESY
X EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej "Podaruj Znicz na Kresy", przygotowywanej przez Górnośląski Oddział Wspólnota Polska. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

więcej


30 października 2016 r.

MŁODY EKOLOG W PLANETARIUM

29 października odbyła się wycieczka uczestników kółka przyrodniczego „Młody ekolog - klasy 6” do Planetarium w Chorzowie. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości o Wszechświecie i Układzie Słonecznym. Uczniowie uczestniczyli w seansie na żywo „Niebo nad Śląskiem”

więcej


30 października 2016 r.

HALLOWEEN W KLASIE VI C

28 października w ramach lekcji języka angielskiego, klasa 6c już po raz trzeci obchodziła klasowe Halloween.

więcej


21 października 2016 r.

PRZYJĘCIE PIERWSZOKLASISTÓW DO GRONA CZYTELNIKÓW

Kilka dni temu, podczas pasowania na uczniów, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Od dzisiaj mogą nazywać siebie również czytelnikami.

więcej


21 października 2016 r.

OPIEKUJEMY SIĘ GROBAMI LUDZI ZASŁUŻONYCH
I ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami objęli całoroczną opieką groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego spoczywających na Cmentarzu Mater Dolorosa. Objęli również opieką zabytkowe nagrobki.

więcej


20 października 2016 r.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
FUNDACJA "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA"

Już po raz trzeci nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody XVI Dnia Papieskiego pod hasłem „ Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” z siedzibą w Warszawie udzieliła zgody do zorganizowania zbiórki publicznej na terenie miasta Bytomia. W obchody Dnia Papieskiego aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2.

więcej


3 października 2016 r.

WYCIECZKA ROWEROWA

W sobotę 1 października odbyła się wycieczka szkolnego koła turystyczno-rowerowego do rezerwatu leśnego Segiet. Nasi młodzi rowerzyści postanowili wyruszyć na wspólną wyprawę, do której dołączyli rodzice.

więcej


28 września 2016 r.

JESTEŚMY SOLIDARNĄ SZKOŁĄ

Już po raz trzeci nasza szkoła otrzymała certyfikat za realizację ogólnopolskiego programu „Solidarna Szkoła”, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności. Nasze inicjatywy kształtujące u uczniów poczucie tożsamości historycznej, solidarności społecznej oraz wspólnoty lokalnej, zostały zauważone i nagrodzone.

więcej


27 września 2016 r.

ZLOT DRUŻYN BYTOMSKIEGO HUFCA

W dniach 23-25 września 2 Harcerska Drużyna Wodna wzięła udział w Zlocie drużyn bytomskiego hufca w Kokotku, gdzie rozpoczął się Harcerski Start. Podczas zlotu odbywało się współzawodnictwo drużyn.

więcej


27 września 2016 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

Sprzątanie Świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

więcej


27 września 2016 r.

MAMO, TATO CHODŹ NA MECZ

Dzisiaj odwiedzili nas piłkarze i hokeiści Polonii Bytom. Zachęcali uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu. Uczniowie mogli zaprezentować swe umiejętności zawodnikom i trenerom.

więcej


25 września 2016 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU

Kilka dni temu, 21 września, przypadał Międzynarodowy Dzień Pokoju. W dzisiejszym świecie w którym narastają konflikty i napięcia między różnymi państwami, pokój nabiera szczególnej wartości.

więcej


24 września 2016 r.

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3 października odbędą się wybory przewodniczącwgo Samorządu Uczniowskiego. Ruszyła kampania wyborcza, która potrwa do 30 września.

Czynne prawo wyborcze posiadają wszyscy uczniowie naszej szkoły, bierne prawo wyborcze przysługuje uczniom klas IV-VI.

Wyniki wyborów zostaną ogłoszone po przeliczeniu głosów - 4 października.


22 września 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POMNIKA

Poczet Sztandarowy, uczniowie i harcerze naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego zamordowanym w 1941 roku profesorom politechniki lwowskiej. Niemcy rozstrzelali polskich naukowców, wykładowców uczelni lwowskich oraz docentów wyższych uczelni Lwowa, a także członków ich rodzin.

więcej


20 września 2016 r.

KONKURS "WZOROWA ŁAZIENKA"

Konkurs "Wzorowa łazienka" trwa. Bardzo prosimy o codzienne oddawanie głosów na naszą szkołę - klikając link www.wzorowalazienka.pl. Wspólnie powalczmy o nagrody. W tym roku głosujemy od 12 września do odwołania.

 


13 września 2016 r.

NARODOWE CZYTANIE 2016

Za nami piąta edycja ogólnopolskiej akcji pt „Narodowe Czytanie”, które zostało w 2012 roku zainicjonowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej nadrzędnym celem była popularyzacja fundamentalnych dla polskiej literatury dzieł literackich i promowanie kultury żywego słowa. W tym roku wyboru lektury dokonali sami czytelnicy, a powieść, nad którą pochylili się Polacy 3 września nosiła tytuł „Quo vadis”, za którą Henryk Sienkiewicz w 1905 roku otrzymał literacką nagrodę Nobla. Należy nadmienić, że została ona przetłumaczona na pięćdziesiąt języków i wielokrotnie zekranizowana.

więcej


12 września 2016 r.

WF Z KLASĄ

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w programie WF z Klasą, którego pomysłodawcą było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym celem projektu było wspieranie nauczycili WF w rozwijaniu kultury fizycznej u uczniów i przyczynianie się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje WF.

mgr Katarzyna Pacześna
mgr Szymon Morgała

certyfikat ukończenia III edycji programu WF z Klasą


 

1 września 2016 r.

POWITANIE PIERWSZOKLASISTÓW


29 sierpnia 2016 r.

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Nowy rok szkolny rozpocznie się 1 września.

O godzinie 8:00 w kościele pod wezwaniem Najświetszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli połączona z poświęceniem przyborów szkolnych.

O godzinie 9:30 uczniowie klas II-VI spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

O godzinie 10:00 w auli szkolnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone z przywitaniem pierwszoklasistów.
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
PRZEGLĄD WYDARZEŃ ROKU SZKOLNEGO 2011/2012