28 września 2016 r.

JESTEŚMY SOLIDARNĄ SZKOŁĄ

Już po raz trzeci nasza szkoła otrzymała certyfikat za realizację ogólnopolskiego programu „Solidarna Szkoła”, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności. Nasze inicjatywy kształtujące u uczniów poczucie tożsamości historycznej, solidarności społecznej oraz wspólnoty lokalnej, zostały zauważone i nagrodzone. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w lekcjach on-line oraz webinariach, które były poświęcone zarówno tematom historycznym, jak i współczesnym wymiarom solidarności. To m.in. konkursy historyczne, sesje popularnonaukowe o Żołnierzach Wyklętych, spacery edukacyjne pod hasłem „Badamy miejsca pamięci” – ślady przeszłości, historię naszego miasta, akcje charytatywne. W tym roku szkolnym również przystąpiliśmy do programu Solidarna Szkoła.

Anna Dziadek
szkolny koordynator programu