21 października 2016 r.

PRZYJĘCIE PIERWSZOKLASISTÓW DO GRONA CZYTELNIKÓW

Kilka dni temu, podczas pasowania na uczniów, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Od dzisiaj mogą nazywać siebie również czytelnikami.

Przyjęcie uczniów klasy 1a 1 b w poczet czytelników odbyło się w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania dzieci zaznajomiły się z książkami i dokumentami bibliotecznymi oraz poznały zasady korzystania z księgozbioru. Ważnym elementem zajęć była pogadanka na temat potrzeby szanowania książek. Uczniowie klas pierwszych opowiadali o bohaterach ulubionych bajek, słuchały wierszy i zagadek literackich czytanych przez koleżanki z klasy 5b.

Spotkanie zakończyło się kolorowaniem obrazków nawiązujących do tematu zajęć. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki.

Lucyna Biegiesz
bibliotekarka szkolna