22 grudnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ OPŁATKIEM Z SENIORAMI NA KRESACH

Droga do serca jest różna.
Wiedzie przez miłość, wsparcie,
dobre słowo, miły gest

W ramach świątecznej pomocy dla Polaków na Kresach zorganizowaliśmy w szkole akcję we współpracy z Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia Wspólnota Polska z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

Polacy – Seniorzy na Kresach to w wielu przypadkach osoby poważnie chore, samotne lub niepełnosprawne. Z wielką troską reagujemy na problemy potrzebujących. W to dzieło włączyło się wielu chętnych uczniów, Rodziców. Podarowaliśmy Seniorom na Kresach na Święta świadectwo naszego wielkiego serca i dobrej nadziei! Przygotowaliśmy paczki, które wraz z życzeniami świątecznymi zostały dostarczone do Organizacji Pozarządowych. Konwój ze świątecznymi darami wyruszy na Ukrainę do Polaków. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość dziękujemy!

Społeczność szkolna
wraz z opiekunami akcji