10 kwietnia 2017 r.

AKCJA CHARYTATYWNA
»MLEKO DLA ALEPPO«

Wojna w Syrii trwa już 6 lat. Sytuacja milionów ludzi w tym kraju jest dramatyczna. Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Polska Akcja Humanitarna codziennie pomagają potrzebującym zapewniając im wodę pitną, jedzenie. Organizują również pomoc dla osób ewakuowanych z Aleppo.

Jako społeczność szkolna włączyliśmy się do akcji Mleko dla Aleppo dla dzieci i matek karmiących. Nie pozostajemy obojętni – pomagamy!W tym celu zorganizowaliśmy akcję, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali wielkanocne palmy.

W niedzielę 2 kwietnia przed kościołem uczniowie rozdawali palmy za dobrowolny datek. Zebrana kwota za palmy wielkanocne wyniosła 2651 zł i 31 gr Pieniądze zostaną przekazane Polskiej Akcji Hmanitarnej na zakup mleka dla dzieci i matek karmiących w Aleppo.

mgr Anna Dziadek